Після того, як лінія змонтована і підключена до інженерних мереж, починається процес підготовки і запуску. Запуск, як правило, включає в себе «сухі» тести, позиціонування анодів, «прироботку» розчинів і, нарешті, покриття дослідної партії виробів.
Чому запуск лінії повинні виконувати досвідчені фахівці? Тести, пошук та відпрацювання налаштувань лінії вимагають спеціальних знань і практики їх застосування, аж до вміння передбачати наслідки, оцінювати результати, знати, як реагувати на них.
Потрібно пам’ятати, що процес нанесення гальванічних покриттів є комбінацією хімічних реакцій і електролітичного перенесення та осадження іонів на поверхні. Таким чином, управління системами лінії направлено на управління параметрами фізико-хімічних процесів. При цьому керуючі впливи передаються не прямо на предмет обробки, а на середовище (склад і температура технологічних розчинів у ваннах) і процеси, які супроводжують обробку (робочий струм, час витримки, ін.). Повноцінний аналіз ефективності керуючих впливів можливий лише після закінчення нанесення покриття, виходячи з якості покриття. Таким чином, управління нанесенням гальванічного покриття можна визначити, як управління декількома пов’язаними процесами (див. вище) за відсутності негайного зворотного зв’язку. Цей факт і визначає відповідальність тестів і високі вимоги до команди фахівців, зайнятих в процесі запуску лінії.
На етапі запуску потрібно домогтися, щоб початкові настройки забезпечували отримання надійної якості покриттів і підготувати персонал так, щоб він міг підтримувати настройки управління і забезпечувати якість покриттів в режимі постійної експлуатації.